+90 258 241 05 91

[email protected]

Hakkımızda


Hekimlerimiz

Teoman BARUT

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

  • 26/05/1975 Denizli doğumlu
  • 1992-1997 Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
  • 1999 yılından beri Denizli’de özel muayenehanesinde görev yapmaktadır

Yabancı dili İngillizcedir.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Senem ÜĞÜTEN

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

  • 1983 Denizli doğumlu
  • 1997-2001 Denizli Lisesi(yabancı dil ağırlıklı)
  • 2002-2007 Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
  • 2007 yılından beri Denizli de çalışmaktadır.

Yabancı dili İngillizcedir.


Sterilizasyon

Ülkemizde salgın ve bulaşıcı hastalıklar sınıfında en önemli risk taşıyan hastalık HEPATİT B dir.%10 taşıyıcı olduğu düşünülmekte bu da yaklaşık 7milyon nüfusa denk gelmektedir.Ülkemizde daha az oranlarda görülen Hepatit C ve AİDS vb bulaşıcı hastalıklarda özellikle kan ile transfer olan hastalıklardır.Yüksek oranlar sebebiyle her hastaya aynı itina ile yaklaşılmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Temizlik ve Hijyen

Diş hekimliğinde, modern enfeksiyon kontrollerinin kullanılması şarttır. Diş tedavisi sırasında, herhangi bir mikrop veya hastalık kapmamanız esastır. Bu nedenle; diş kliniklerinde enfeksiyon kontrolüne azami dikkat gösterilmelidir.

Galoş kullanımı:
Sokaklardaki mikropların klinik ortamına taşınmaması için galoş giyilmeli , personel ise muayenehane ortamına özel ayakkabılar kullanmalıdır.

Hasta Önlüğü:
Tedavi sırasında kıyafetlere kan ve tükürük aracılığıyla bakteri geçişi engellenmelidir.

Isıyla Sterilizasyon:
Tedavilerde kullanılan birçok alet, her kullanımından sonra ilk olarak dezanfaktan solusyonda 15 dakika bekletilir sonra tek tek poşetlenir ve otoklavda (Basınçlı buhar ile yapılan sterilizasyonda kullanılan cihaz.) steril edilir.

Tek Kullanımlık Aletler:
Kliniklerde, diş hekimliğine özel, tek kullanımlık enjektörler kullanılmaktadır. Bu enjektörlerde kullanılan iğneler, anestetik solüsyonlar, hastaların ağızlarını çalkaladıkları plastik bardaklar, tedavi sırasında ağızdaki tükürük ve kanı emen alet uçları başta olmak üzere, irili ufaklı birçok malzeme tek bir hastada kullanılmakta, sonra atılmaktadır.

Dezenfektan spreyler ve solüsyonlar:
Hasta koltukları her hastadan sonra dezenfektan spreyler yardımıyla temizlenip, baş konulan kısımdaki koruyucu örtü değiştirilmelidir.
Laboratuvardan gelen her tür protez hasta ağzına değdirilmeden önce; hastalardan alınan ölçüler ve bu ölçülerden elde edilen alçı modellerse laboratuvara gönderilmeden önce mutlaka dezenfektan solüsyonlarda bekletilmelidir.

Kullanılan Malzemenin Atılması:
Kullanılan iğne uçları kırılıp bir şişe içerisinde biriktirilerek, cam ve plastik malzeme ayrı ayrı poşetlenerek, amalgam dolgu artıkları (içeriğindeki cıva buharının ortama yayılmasını engellemek amacıyla) su içerisinde ağzı kapalı şişelerde biriktirilir, tıbbi atık poşetlerinde birleştirilip yetkililere teslim edilmelidir.

Hastanın Tıbbi Hikayesi:
Her hastanın ilk muayenesinde genel sağlık durumuna yönelik çeşitli sorular yöneltilmektedir.
Geçirmiş olduğu veya halen taşıdığı bir hastalık, aile büyüklerinde bulanan bazı hastalıklar, kullanılan ilaçlar, ilaç veya gıda alerjisi, kanama problemi vs., yapılacak tedavi şekli ve kullanılacak ilaçlar konusunda diş hekimini yönlendirecektir.
Hiç önemsemediğiniz bir hastalığınız, tedaviniz ve kullanılacak malzemeler bakımından çok önemli olabilir.
Dişhekiminizi ilk ziyaretiniz değilse ve hekime gitmediğiniz zaman dilimi içerisinde sağlık durumunuzda bir değişiklik oluştuysa, hekiminizi bu konuda bilgilendirmelisiniz.Konuya vereceğiniz önem ve ciddiyetin, hem sizi hem başkalarını koruyacağını unutmamalısınız.


Fiyat Tarifesi

Fiyatlar için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.
(Belirtilen fiyatlar asgari ücretler olup bazı farklılıklar olabilir!)

http://www.tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/AUT_2015/2.Grup_iller.pdf